Avrupa Politeknik Üniversitesi

bulgaristan avrupa politekniik universitesi

Avrupa politeknik üniversitesi (EPU) başkent Sofya’ya sadece 20 km uzaklıkta Pernik şehrinde yer alan bir üniversitedir. Üniversiteye ulaşım son derece kolay ve basittir. Otobüs, tren yada otomobille ulaşılabilecek yakınlıkta olan üniversitede İngilizce, Bulgarca ve Arapça eğitim alınabilmektedir.

Avrupa Politeknik Üniversitesi (EPU) sınavsız ve şartsız geçiş imkanlarıyla meslek lisesi ve düz lise öğrencileri dahil olmak üzere tüm meslek okullarından öğrencileri kabul etmektedir. Öğrencilerin sınavsız bir şekilde girebileceği üniversitenin İstanbul ve Kosova ‘da eğitim merkezleri bulunmaktadır.

Üniversite lisans ve mastır derecelerinde eğitim vermektedir. Avrupa Politeknik Üniversitesinin (EPU) en gözde bölümü Mimarlık fakültesidir. Üniversite daha önce yaptığı anlaşmalar neticesinde Erasmus programıyla öğrenci değişimi yapmakta ve öğrenci kabul etmektedir.

Üniversitenin çok kaliteli yurt odaları bulunmaktadır. Yurt odalarında öğrencilere her türlü imkan ve olanak sağlanmaktadır. Çok gelişkin teknolojik araç ve gereçleriyle öğrencilerine hizmet veren Avrupa Politeknik üniversitesi. Öğrencilerin rahat ve huzurlu bir eğitim süreci geçirmesi için özellikle merkez kampüsünü Sofya dışına kurmuştur. Sofya dışındaki kampüs doğa ile iç içe ve ferahlatıcı bir atmosfere sahiptir. Üniversite Mühendislik, Doğa bilimleri, edebiyat ve sosyal bilimlerde uzmanlaşmış bir üniversitedir.

İngilizce olarak eğitim alınabilen bölümleri Mimarlık, Bilgisayar Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Ekonomi ve Psikoloji olarak sayılabilir. Üniversitenin yeşil enerji bölümü ise ayrı bir ilgi odağıdır. Dünyada sadece birkaç üniversitede bulunan bölüm üniversite imkanları da kullanılarak öğrencilerine hizmet vermektedir.

Okulda konularında ve alanlarında çok yetenekli ve yaratıcı eğitim elemanları mevcuttur. Üniversitede yaşam kalitesi ve koşulları diğer emsallerine göre daha rahat ve gelişmiş durumdadır. Öğrencilerin yaşam alanlarından faydalanabilmesi için binalar özel dizayn edilmiş ve tasarlanmıştır. Öğrenciler okul yurtlarında kalacakları gibi Pernik şehrinde de ev tutarak kalabilmektedirler.

Anadolu Eğitim Danışmanlık Bulgaristan Üniversitesi tek kayıt ve danışma mercii olarak Türkiye’de onlarca ofisiyle uzman ve teknik kadrosuyla soru ve sorularınızı cevaplamaktan mutluluk duyacaktır.

Ayrıca Üniversite, kampüs, bölümler hakkında bilgiyi en taze haliyle ve gönül rahatlığı ile edinebilirsiniz.

Değerli öğrenci adayları için hazırlanan el katalogları, doküman ve diğer ortamda hazırlanmış yararlı ve eğitici bilgilere erişebilirsiniz.