Bulgaristan Sofya Teknik Üniversitesi

bulgaristan-sofya-teknik-universitesi

Sofya Teknik Üniversitesi ülkenin en büyük eğitim ve bilim komplesine sahip üniversitesidir. Ülkede yüksek ve teknik üniversitelerin çoğunun kurulmasına destek olmuştur. Ulusal önceliklere göre belirlenen mühendislik ve bilimin eğitiminin gelişimine yönelik her türlü adımı atmaktadır.

Başkent Sofya’da 14 fakülte, 3 Bölüm, Bilgi Merkezi, Kütüphane, Uluslararası toplantılar için kongre merkezi ve sürekli eğitim merkezi bulunmaktadır. Plovdiv kentinde iki adet fakültesi, Pravetz kasabasında ise Bilgisayar Teknolojileri okulu bulunmaktadır.

Sofya Teknik Üniversitesi (TUS) teknik eğitim ve bilimsel araştırmalarıyla tanınan bir üniversitedir. Rekabetçi kalite anlayışı sayesinde bir çok Avrupa ve Dünya üniversitesi ile yarışır hale gelmiştir. Bu mantıkla hareket eden üniversite en çağdaş fakülte ve altyapısıyla rakiplerinden bir adım önde hareket etmektedir. Avrupa birliğinin rekabet koşullarına uygun yapısıyla nitelikli, yaratıcı ve sosyal öğrencileri teşvik etmeye devam etmektedir. Mezunları için mükemmelliğin gerçekleştiği, iyi ücretle çalışma, başarılı kariyer şansı tüm öğrencilere tanınmaktadır.

Sürdürülebilir kalkınma stratejisi içinde hareket eden üniversite hırslı gençlerin yanında olmaya devam etmektedir. Öğrenciler ayrıca Avrupa Birliği içinde bilgi odaklı eğitimin faydalarını yaşamlarının her alanında görürler.

Bulgaristan’ın diğer üniversiteleri gibi Sofya Teknik Üniversitesi sınavsız ve şartsız geçiş imkanlarıyla meslek lisesi öğrencileri dahil olmak üzere tüm meslek okullarından öğrencileri kabul etmektedir. Öğrencilerine sınavsız geçiş hakkı tanıması, sadece lise diploması ile okula girilebilmesi ve hatta Bulgarca yada İngilizce dillerinden herhangi birini tam olarak bilen öğrencilerine hazırlık sınıfsız eğitim şansı vermesi ile diğer Bulgar üniversiteleri gibi öğrencilerine bir çok şans tanımaktadır.

Sofya Teknik Üniversitesi öğrenci değişim programları olan Sokrat ve Erasmus programlarına kayıtlı bir Bulgar üniversitesidir. Öğrenciler isterlerse bu programlardan faydalanarak eğitimlerini ikinci yada üçüncü üniversitelerde tamamlayabilmektedirler.

Anadolu Eğitim Danışmanlık Bulgaristan Üniversitesi tek kayıt ve danışma mercii olarak Türkiye’de onlarca ofisiyle uzman ve teknik kadrosuyla soru ve sorularınızı cevaplamaktan mutluluk duyacaktır.

Ayrıca Üniversite, kampüs, bölümler hakkında bilgiyi en taze haliyle ve gönül rahatlığı ile edinebilirsiniz.

Değerli öğrenci adayları için hazırlanan el katalogları, doküman ve diğer ortamda hazırlanmış yararlı ve eğitici bilgilere erişebilirsiniz.