Bulgaristan Sofya Tıp Üniversitesi

bulgaristan-sofya-tip-universitesi

Sofya Tıp Üniversitesi ülkenin en eski üniversitelerinden biridir 1917 yılında kurulmuş olan üniversite. Tıp dalında nitelikli personel yetiştirme amacını gütmektedir.

Sofya Tıp üniversitesinin başkent Sofya içerisinde ve çevresinde 4 adet üniversite hastanesi bulunmaktadır. Öğrenciler uygulamalı eğitimlerini bu 4 üniversitede alırlar. Teorik olarak eğitimlerini kampüs bünyesinde alan aday öğrenciler pratik eğitimlerini ise üniversiteye bağlı hastane binalarında almaktadırlar.

Sofya Tıp üniversitesi öğrencilerine sağladığı staj ve teorik eğitimler dışında teknolojik her türlü cihaza erişim ve kullanma hakkı öğrencilere tanımıştır. Cihazların kullanımı ve eğitimi nitelikli ve yetkin personeller tarafından verilmektedir.

Üniversite meslek lisesi yada lise diplomasıyla öğrenci kabul etmektedir. Herhangi bir sınav şartı bulunmamaktadır. Üniversiteye giriş son derece kolay ve zahmetsiz bir şekilde gerçekleşmektedir. Sofya Tıp üniversitesi çağdaş şartlarda veren ülkenin en iyi kurumlarından bir tanesidir. Öğrencisine verdiği değer hoşgörü ve sağladığı imkanlar nedeniyle yerli ve yabancı bir çok öğrenciyi bünyesinde misafir etmektedir.

Ülkelerin başarısı sağlık sektöründe olan gelişmelerden sorgulanmaya başlar sözü Sofya Tıp fakültesi için tamamen uymaktadır. Üniversitede her türlü kültürden ve yerden öğrenci bulunmaktadır.

Sofya Tıp fakültesi son derece gelişmiş teknolojik olanaklarıyla öğrencilerin ve hastalarının her türlü ihtiyacını karşılayacak şekilde hazırlanmıştır.

Ülkedeki en iyi Tıp fakültesi Sofya Tıp fakültesi olarak gösterilmektedir. Öğrencilere verilen eğitimin kalitesi ve yoğunluğu çok fazladır. Öğrenciler üniversite bünyesinde teorik eğitimlerini tamamlarken pratik eğitimler yoluyla da bilgilerini pekiştirmektedir.

Dünyadaki sağlık sektöründeki gelişmeleri ve yenilikleri takip eden üniversite kendini değişimler ve gelişimlere göre konumlandırmakta öğrencilerine bu şekilde hizmet vermektedir. Dünyada ve ülkede gerçekleşen tıp olaylarını yakından takip eden üniversite altyapısını ve öğrencilerine verdiği eğitimi sürekli olarak geliştirmektedir.

Anadolu Eğitim Danışmanlık Bulgaristan Üniversitesi tek kayıt ve danışma mercii olarak Türkiye’de onlarca ofisiyle uzman ve teknik kadrosuyla soru ve sorularınızı cevaplamaktan mutluluk duyacaktır.

Ayrıca Üniversite, kampüs, bölümler hakkında bilgiyi en taze haliyle ve gönül rahatlığı ile edinebilirsiniz.

Değerli öğrenci adayları için hazırlanan el katalogları, doküman ve diğer ortamda hazırlanmış yararlı ve eğitici bilgilere erişebilirsiniz.