Plovdiv Tıp Üniversitesi

plovdiv tip universitesi

Plovdiv Tıp Fakültesi 1945 yılında kurulmuş 70 yıllık bir üniversitedir. Bulgaristan Meclisi kararıyla adı değiştirilerek Plovdiv Tıp Fakültesi adını almıştır. Ülkenin güzel şehirlerinden olan Plovdiv (Filibe) şehrinde öğrencilerine öğretim hizmeti vermektedir.

Plovdiv TIP Üniversitesi beş adet fakülte binasında öğrencilerine hizmet vermektedir. Bu Fakültelerde değişik branşlarda bir çok bölüm bulunmaktadır. Genele bakıldığında ülkenin en eski üniversitelerinden biridir. Yerleşimi ve yapısıyla tam bir üniversite kimliği taşımaktadır. Ülkenin en iyi tıp fakültelerinden birine sahiptir.

Plovdiv TIP üniversitesi sınavsız öğrenci kabulü ve sadece lise diploması gerektirmesiyle diğer Bulgaristan üniversiteleri gibi eğitim ve öğrenimin gelişmesine destek olmaktadır. Üniversite bünyesinde bulunan Dişçilik fakültesi okulun en iyi fakültelerinden biridir. Temel olarak Plovdiv Tıp Fakültesi maksimum eğitim düzeyini minimum ücretlerle öğrencilerine vermeyi ilke edinmiştir. Okulda eğitim son derece kaliteli ve düzeyli bir şekilde gerçekleşmektedir.

Plovdiv Tıp Üniversitesi öğrencilerine verdiği teorik eğitimlerin yanında pratik eğitimleri de hastane binasında staj ortamında gerçekleştirmektedir. Üniversiteye girişte herhangi bir sınav yada başvuru problemi yaşanmamaktadır. Okul ücretlerinin düşüklüğü nedeniyle de her ülke ve bölgeden öğrenciyi bünyesine kabul etmektedir.

Tıp fakültesi olmanın haklı gururu ve ayrıcalıklarını taşıyan üniversite. Aynı zamanda ülkedeki en teknolojik üniversitelerden biridir. Her türlü imkan ve olanı öğrencileriyle paylaşan çağdaş yönetim anlayışı ve eğitimden ödün vermez kararlı tutumuyla takdirleri toplamaktadır. Kuruluşundan bu güne kadar yüzlerce mezun veren Plovdiv Tıp Fakültesi yeni mezun olacak genç dimağlara kapılarını sonuna kadar açmaktadır. Ülkenin köklü üniversitelerinden biri olmanın verdiği haklı gururla akademik kültürün okul çapında yaygınlaştırılmasını sağlamıştır.

Çağdaş eğitim yuvası olan okulda öğrencilere her türlü destek ve kolaylık sağlanmakta bireysel gelişimin önü sonuna kadar açılmaktadır.

Anadolu Eğitim Danışmanlık Bulgaristan Üniversitesi tek kayıt ve danışma mercii olarak Türkiye’de onlarca ofisiyle uzman ve teknik kadrosuyla soru ve sorularınızı cevaplamaktan mutluluk duyacaktır.

Ayrıca Üniversite, kampüs, bölümler hakkında bilgiyi en taze haliyle ve gönül rahatlığı ile edinebilirsiniz.

Değerli öğrenci adayları için hazırlanan el katalogları, doküman ve diğer ortamda hazırlanmış yararlı ve eğitici bilgilere erişebilirsiniz.