Varna Denizcilik Üniversitesi

varna denizchilick universitesi

Varna Denizcilik Üniversitesi  1881 yılında kurulmuştur. Kuruluş tarihinden birkaç yıl sonra yani 1904 yılında deniz gücüne destek vermek amacıyla eğitimlerine başlamıştır. Yıllar sonra yani 1960 yılında Dünya Denizcilik Örgütüne katılımı sağlanmıştır. Deneyimli akademisyenler ve eğitmenlerden oluşan kadrosuyla hizmet vermektedir.

Varna Denizcilik üniversitesi ülkenin güzel şehri olan Varna kıyılarında bulunmaktadır. Varna Denizcilik Üniversitesinin kuruluş amacı profesyonel denizciler yetiştirmektir. Varna Denizcilik Üniversitesi Bulgaristan’da alanında tek eğitim merkezi olarak görevini sürdürmektedir.

Türkiye’de ve dünyada anlaşmalı olduğu bir çok üniversite ve kuruluş mevcuttur. Profesyonel denizci olmayı hedefleyen tüm öğrencilere kapılarını açmaktadır. Eğitim süresince Bulgaristan deniz gücüne ait gemilerde ve ticaret gemilerinde hizmetlerini sürdürmektedir.

Varna Denizcilik üniversitesi temel eğitim olarak yüzme tekne idare etme ve yelkenli eğitimleri vermektedir. Okulda ayrıca simülasyon odaları yardımıyla öğrenciler sanal gerçeklikle eğitilmektedir.

Varna Denizcilik üniversitesi her ülkeden ve milletten öğrenci kabul etmektedir. Sadece lise diplomasıyla başvurulabilen üniversitede herhangi bir giriş sınavı mecburiyeti bulunmamaktadır. Üniversitede verilen eğitim son derece kaliteli ve doyurucudur. Eğitim için alınacak ücrete mukabil öğrencilerden talep edilen ücret ise son derece düşük seviyelerde kalmaktadır.

Denizciliği meslek olarak edinmek isteyen bütün öğrenciler. Varna Denizcilik Üniversitesine sınavsız ve şartsız bir şekilde başvurabilmektedir. Asıl amacı denizcilik olan üniversite temel eğitimler dışında diğer derslerle de öğrencilerin gelişimlerine yardımcı olmaktadır.

Ülkede tek olan üniversite denizcilik alanında kariyer yapmak isteyen yerli ve yabancı öğrencilerin katılımını sağlamaktadır. Profesyonel denizciliğin zor bir o kadar da zahmetli bir meslek olduğu düşünürse bu alanda eğitim görmek isteyen öğrencilerin birinci tercihi Varna Denizcilik Üniversitesi olmalıdır. Denizcilik gemicilik ve gemi tutkunlarını profesyonel eğitim almaları için Varna Denizcilik Üniversitesine davet ediyoruz.

Anadolu Eğitim Danışmanlık Bulgaristan Üniversitesi tek kayıt ve danışma mercii olarak Türkiye’de onlarca ofisiyle uzman ve teknik kadrosuyla soru ve sorularınızı cevaplamaktan mutluluk duyacaktır.

Ayrıca, Varna Denizcilik üniversitesi, kampüs, bölümler hakkında bilgiyi en taze haliyle ve gönül rahatlığı ile edinebilirsiniz.

Değerli öğrenci adayları için hazırlanan el katalogları, doküman ve diğer ortamda hazırlanmış yararlı ve eğitici bilgilere erişebilirsiniz.