Varna Teknik Üniversitesi

bulgaristan varna teknik universitesi

Kuruluş tarihi 1962 olan Varna Teknik Üniversitesi Varna şehrinde yer almaktadır. Kuruluş amacı teknik gelişimi ve teknolojik gelişimi sağlamak olan üniversite. Mühendislik dallarında eğitim vermektedir. Sürekli ar-ge çalışmalarının yapıldığı ve öğrencilerin bu ar-ge çalışmalarına dahil edildiği üniversite büyük bir kampüse sahiptir.

Özellikle deniz kıyısında olması nedeniyle denizcilik çalışmaları Varna Teknik Üniversitesi sürekli devam etmektedir. Üniversiteye ait gemi ve tekneler su üstü ve su altı çalışmalarını kesintisiz sürdürmektedir.

Kuruluş amacı teknik gelişim olan Varna Teknik Üniversitesi her türlü teknik gelişimi ve ar-ge çalışmalarını kurum içinde destekler. Yabancı öğrencilerin lise diplomasıyla girebildiği bu üniversite öğrencileri giriş sınavı stresinden de kurtarmıştır. Varna Teknik Üniversitesi Varna şehrinin en güzel yerinde yer alır. Kapalı ve açık toplam büyüklüğü bir çok devlet üniversitesinden kat be kat büyüktür.

Bir öğrenci kompleksi olarak tasarlanmış olan Varna Teknik Üniversitesi Doğu bloğunun soğuk ve kasvetli havasından uzak kalmayı başarabilmiş nadir Doğu Avrupa üniversitelerinden biridir. Üniversite kampüsü içinde her türlü sosyal ve kültürel etkileşim sağlanmaktadır. Varna şehrinin güzelliğini ve ihtişamını da arkasına alarak öğrencilerine en kaliteli ve ucuz eğitimi sağlamayı kendisine amaç ve hedef edinmiştir.

Öğrencilerin giriş sınavı stresinden uzak sanki bir üniversite köy yaşamını sunan Varna Teknik Üniversitesi öğrencilerin bireysel gelişimlerini de kurmuş olduğu rehberlik hizmetleri servisiyle sağlamaktadır. Üniversite logosu ağaç olan üniversite bu anlayışını öğrencilerine de bire bir yansıtmaktadır. Her türlü sosyal aktive ve kulübün desteklendiği üniversite çatısı altında öğrencilerin daha kültürlü bireyler olmaları hedeflenmektedir. Okul içinde yapılan anketlerle öğrencilerin okuldan memnun olup olmadıkları sorgulanmakta ve buna göre hedefler belirlenmektedir.

Anadolu Eğitim Danışmanlık Bulgaristan Üniversitesi tek kayıt ve danışma mercii olarak Türkiye’de onlarca ofisiyle uzman ve teknik kadrosuyla soru ve sorularınızı cevaplamaktan mutluluk duyacaktır.

Ayrıca Üniversite, kampüs, bölümler hakkında bilgiyi en taze haliyle ve gönül rahatlığı ile edinebilirsiniz.

Değerli öğrenci adayları için hazırlanan el katalogları, doküman ve diğer ortamda hazırlanmış yararlı ve eğitici bilgilere erişebilirsiniz.